Doświadczenie od 1975r.

Rok założenia firmy 1994r

Usługi Projektowania,  Urządzania, Pielęgnacji Ogrodów i Terenów Zieleni

Mgr inż. Barbara Nieć Kledzik i syn

O firmie / Certyfikaty / Nasze usługi / Galeria zdjęć prac / Wybrane realizacje / Promocje i gwarancje / Style ogrodów / Kontakt

Automatyczne nawadnianie roślin / Ekspertyzy analizy / Fachowe doradztwo / Inspektor nadzoru terenów zieleni / Inwentaryzacje dendrologiczne roślin / Odśnieżanie parkingów i dachów / Pielęgnacja ogrodów / Projektowanie ogrodów i terenów zieleni również zabytkowych z kosztorysem / Realizacja terenów zieleni / Szkolenia z zieleni/ Układanie kostki brukowej, granitowej / Ile kosztuje ogród?

 


Etapy Realizacji ogrodu.

Założenie ogrodu przeprowadzamy na podstawie zwymiarowanego projektu zagospodarowania i małej architektury ogrodu oraz szczegółowego projektu roślinności.

- Zazwyczaj prace przy realizacji ogrodu zamykają się w następujących podstawowych etapach

- OPRYSK DZIAŁKI herbicydem w celu zniszczenia chwastów

- PRACE ZIEMNE - przekopanie i odchwaszczenie gleby oraz poprawa jej struktury, nawiezienie i rozplantowanie humusu jeśli to konieczne, poziomowanie gruntu

- PRACE BRUKARSKIE - układanie ścieżek, placów, podjazdów i obrzeży rabat z kostki granitowej, kamienia, bruku, drewna

- BUDOWA ELEMENTÓW MAŁEJ ARCHITEKTURY, takich jak altany, pergole, trejaże, ozdobne studnie, murowane grille ogrodowe, oczka wodne

- SADZENIE ROŚLIN poszczególnych gatunków i odmian

- ZAKŁADANIE TRAWNIKA z siewu lub z rolki. Kolejność robót jest zmienna i zależy od warunków glebowych oraz zakresu projektu. Istnieje możliwość realizacji poszczególnych etapów stopniowo, co pozwala na rozłożenie w czasie kosztów założenia ogrodu.
Jak długo trwa budowa ogrodu?

Budowa ogrodu o powierzchni 1000 m2 trwa najczęściej 2-5 tyg a zależy m.in.od:

- stanu działki (zachwaszczona, bardzo nierówna, zaśmiecona, trudnodostępna, z kiepska ziemią itp.)

- programu ogrodu (skomplikowane nawierzchnie, murki, pergole, staw itp.)

- dostępności materiałów (brak wstrzymuje roboty)

- dokonywanych przez inwestora zmian w trakcie trwania robót (brak zmian roboty idą szybko)

- płynności finansowej (szybko i regularnie odbierane poszczególne etapy prac i przekazywane zaliczki)

- pogody (ulewy, mróz, upały opóźniają prace)


CZY MOŻNA ZAKŁADAC OGRD ETAPOWO?

Zdecydowanie tak. Można np. część prac wykonać wiosną a następną część jesienią lub nawet w następnym roku. W niektórych przypadkach takie działanie jest nawet wskazane.


KIEDY NAJLEPIEJ SADZIC ROSLINY?

Jeśli mowa o roślinach sadzonych z doniczek nie ma ograniczenia (jeśli tylko gleba nie zamarzła). Najważniejsze przy sadzeniu jest zapewnienie stale wilgotnego podłoża przez co najmniej kilka tygodni (ułatwia to system nawadniający). Nieco inaczej ma się sprawa z drzewami i krzewami nie rosnącymi w pojemnikach, kopanymi bezpośrednio z gruntu. W tym wypadku zdecydowanie preferowany jest okres wiosny i jesieni (częste opady atmosferyczne).